Zestaw Koloroterapia do Bioptron MedAll

Koloroterapia do MedAll.png
 • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 888,00 zł 3 609,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 2888.00

Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 2 887,20 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość zestaw
dodaj do przechowalni

Opis

 Najnowszy model filtrów do koloroterapii Bioptron MedAll o średnicy filtrów 5 cm.(poprzednie Bioptron Compact miały 4 cm.)

Skład zestawu:

 • 7 filtrów do Bioptron MedAll : czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, indygo - każdy pakowany w oddzelne etui. Zestaw nie posiada plastykowego opakowania zbiorczego

 • miękkie etui/woreczek na każdy filtr 
 • instrukcja użytkowania Bioptron Koloroterapia

 • gwarancja 24 miesiące

 • gratis

 Światło BIOPTRON jest światłem spolaryzowanym; fale elektromagnetyczne spolaryzowanego światła oscylują wyłącznie w równoległych płaszczyznach, sprawiając, iż światło z łatwością przenika nasze ciało. Światło BIOPTRON nie zawiera promieniowania ultrafioletowego oraz nie emituje ciepła: BIOPTRON MedAll jest bezpieczny dla użytkownika i nie wywołuje żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Celem koloroterapii jest bardziej leczenie źródła dolegliwości niż objawów, dążące do równowagi organizmu oraz stymulacja stanu fizycznego i emocjonalnego.

BIOPTRON MedAll Color Light Therapy bazuje na dwóch koncepcjach: koncepcji bioinformacji dla punktów uciskowych oraz stymulacji czakr poprzez korzystne światła:

 • światła
 • 7 kolorowych filtrów wzbogaconych bioinformacją

7 filtrów kolorotrapii Bioptron MedAll:

 • Kolor czerwony reprezentuje zdrowie, ogień, ciepło, krew, pasję, siłę woli, przetrwanie. Stymuluje, pobudza i działa jako czynnik drażniący. Daje człowiekowi poczucie władzy. Jest wykorzystywany w celu dodania energii, wywołania pobudzenia ruchowego, natychmiastowej reakcji, namiętności.
 • cechy osobowości: odważny, pewny siebie, humanista, człowiek o silnej woli, spontaniczny, szczery i ekstrawertyczny.
 • zalecenia: dzięki stymulującemu działaniu światła czerwonego czerwony filtr można używać do poprawy krążenia krwi lub gdy jest nam zimno. Badania naukowe pokazują, że światło czerwone działo leczniczo i odmładzająco poprzez podwyższanie ciśnienia krwi, aktywowanie fibroblastów i zwiększanie stymulacji kolagenu. Ma ono korzystny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy, łagodzi stany zapalne, a także działa analgetycznie (uśmierza ból).

 • Kolor pomarańczowy to wesoły, radosny, kreatywny i ciepły kolor, łączący energię fizyczną i wartości umysłowe. Jest kolorem kreatywności i zdolności przystosowania się. Jest źródłem ogólnego pozytywnego samopoczucia i pogody ducha. Kolor pomarańczowy symbolizuje ciepło i powodzenie oraz nawiązuje do szacunku dla samego siebie; np. pomarańczowy kolor ścian w jadalniach jest wykorzystywany w celu umocnienia jedności rodziny, pomarańczowe zachody słońca działają relaksująco.
 • cechy osobowości: entuzjastyczny, szczęśliwy, towarzyski, energiczny, wysportowany, pewny
 • zalecenia: światło pomarańczowe jest w stanie stymulować tętno bez wpływania na ciśnienie krwi. Ma ono też działanie przeciwskurczowe łagodzące spazmy i skurcze mięśni.Podobnie jak światło czerwone, światło pomarańczowe stymuluje fibroblasty, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto światło pomarańczowe może być stosowane w programach antycellulitowych. 

 • Kolor żółty jest kolorem intelektu i percepcji. Dawniej był kolorem symbolizującym życie i radość. Żółty nawiązuje do poczucia własnej wartości i stosunku do samego siebie. Jest kolorem osobowości i ego. Jest psychologicznie wskazany w stanach przygnębienia i melancholii. Jest kolorem jasności umysłu, obiektywizmu, błyskotliwości, pewności, uroku. Przykładowo, biznesmenom zaleca się noszenie żółtych krawatów dla wzmocnienia pewności siebie.
 
 • Cechy osości: dobroduszny, optymistyczny, pewny, praktyczny, intelektualista.
 • zalecenia: uważa się, że kolor żółty ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Stymuluje on układ limfatyczny, pomagając w detoksykacji organizmu. Kolor żółty działa też pozytywnie na problemy psychiczne i zapobiega obrzękom. Jest również skuteczny w leczeniu większości rodzajów bólu głowy.
 • Kolor zielony jest kolorem miłości, postępu, rozwoju młodych, braku doświadczenia, płodności, nadziei, równowagi i nowego życia. Ponieważ jest to kolor uczuć, jest również kolorem zazdrości, zawiści i przesądów. Jest także kolorem uspokajającym i wyciszającym. Zielone fartuchy noszone są przez chirurgów w celu uspokojenia pacjenta. Kolor zielony wzmacnia system odpornościowy. Zwalcza także stres, np. spacer po zielonych polach sprzyja relaksacji, itd.
 • cechy osobowości: wyrozumiały, opanowany, elastyczny, troskliwy, współczujący, hojny, skromny, kochający naturę i romantyczny.
 • zalecenia: stosowane na poszczególnych obszarach ciała, światło zielone wpływa na współczulny układ nerwowy, łagodząc napięcie w naczyniach krwionośnych i obniżając ciśnienie krwi. Uważa się, że działa ono tonicznie na mięśnie i buduje tkankę. Światło zielone może też ograniczać pojawianie się plam i przebarwień skórnych wpływając na melanocyty, które gromadzą się w dolnej warstwie naskórka. Skutkuje to młodszą, zdrowszą i odżywioną skórą i gładszą cerą.
 
 
 • Kolor niebieski jest psychologicznie bardziej kojący w stanach emocjonalnych. Jest kolorem medytacji i rozwoju duchowego, ponieważ relaksuje umysł. Niebieski jest kolorem prawdy, oddania, spokoju i szczerości. Jest kolorem wyższych wartości umysłowych. Niebieski nawiązuje do autoekspresji. Jest kolorem pokoju, komfortu i niezawodności. Niebieskie znaki informujące o znajdującym się niedaleko budynku szpitala nawiązują do uczucia spokoju, cierpliwości i zdrowia, natomiast niebieskie mundury wzmacniają poczucie bezpieczeństwa i niezawodności.
 • cechy osobowości: lojalny, taktowny, uczuciowy, inspirujący, pomysłowy, opiekuńczy i ostrożny.
 • zalecenia: terapia światłem niebieskim stosowana jest do rozwiązywania różnego rodzaju problemów skóry. Ogranicza ona wydzielanie sebum oraz ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, idealne do leczenia trądziku i poprawy jędrności skóry. Oprócz rozwiązywania problemów skóry terapię światłem niebieskim można stosować też w leczeniu depresji. Jest ona szczególnie skuteczna w leczeniu zaburzenia depresyjnego o sezonowym wzorcu przebiegu, takiego jak sezonowe zaburzenie afektywne (tzw. winter blues).

 

 • Kolor indygo jest kolorem psychologicznie wskazanym w celu utrzymania dyscypliny, zorganizowania, wiary i skuteczności. Uważa się również, że kolor ten pomaga wyzbyć się uzależniających emocji. Indygo wywołuje niepokój, zachęca i inspiruje do odpowiedzialności za samego siebie. Symbolizuje zorganizowanie, koncentrację i obowiązkowość, np. garnitury i mundurki szkolne w kolorze ciemnoniebieskim-indygo, itp.
 • cechy osobowości: Intuicyjny, nieustraszony, praktyczny, idealistyczny, mądry, poszukiwacz prawdy.
 • zalecenia: indygo jest kolorem psychologicznie wskazanym w celu utrzymania dyscypliny, zorganizowania, wiary i skuteczności. Uważa się również, że kolor ten pomaga wyzbyć się uzależniających emocji. Indygo wywołuje niepokój, zachęca i inspiruje do odpowiedzialności za samego siebie. Symbolizuje zorganizowanie, koncentrację i obowiązkowość, np. garnitury i mundurki szkolne w kolorze ciemnoniebieskim-indygo, itp.

 • Kolor fioletowy psychologicznie nawiązuje do samoświadomości oraz świadomości duchowej. Od zawsze uznawany za kolor uzdrawiający, sprzyja zjednoczeniu ego i ducha. Jest kolorem o dużej sile i nie powinien być stosowany w celach związanych z dziećmi. Jako kolor relaksujący i duchowy jest wykorzystywany w kościołach, na pogrzebach (by wywołać uczucie większej bliskości z Bogiem, dla otrzymania pocieszenia i zrozumienia), w salach terapeutycznych, domach opieki. Ten kolor pozwala ludziom zapomnieć o codziennych troskach.
 • cechy osobowości: Inspirujący przywódca, uprzejmy i sprawiedliwy, humanitarny, zdolny do poświęceń, wizjoner, twórczy i silny psychicznie.
 • zalecenia: brązowe plamy wynikłe z procesu powstawania melaniny są naturalnymi rezultatami procesów starzenia się komórek. Terapia światłem fioletowym reaktywuje komórki skóry i rozprowadza melaninę w całej skórze, zapobiegając powstawaniu drobnych linii powiązanych z procesami starzenia się. Terapia światłem fioletowym łagodzi skórę oraz zmniejsza jej zaczerwienienia i podrażnienia.

Zalety produktu

 • szeroki zakres zastosowania
 • zapewnia korzystne efekty terapeutyczne
 • krótki czas terapii
 • generuje oszczędności (skraca okres hospitalizacji i rehabilitacji; zmniejsza zapotrzebowanie na opatrunki)
 • nie wywołuje żadnych, znanych skutków ubocznych
 • prosty w obsłudze
 • może być stosowany w profesjonalnych placówkach medycznych i w domach pacjentów 
 

KORZYŚCI

 • pojedyncza jednostka emituje szerokie pasmo fal światła z trwałą i nieustanną intensywnością, co gwarantuje bezpieczeństwo, to klinicznie potwierdzona skuteczność w gojeniu ran i łagodzeniu bólu.
 • łatwy w obsłudze i nie wymaga wkładu finansowego podczas utrzymania
 • zaprojektowany i wyprodukowany przez BIOPTRON AG, Szwajcaria
 • technologia BIOPTRON jest zatwierdzona i wykorzystywana przez lekarzy na uniwersytetach i w placówkach medycznych na 5 kontynentach
  

BIOPTRON MedAll Color Light Therapy wykorzystuje bioinformacje

BIOPTRON MedAll Color Light Therapy, wykorzystuje filtry wyposażone w bioinformacje oraz metodę stosowania punktowego ucisku czakr.
Bioinformacja jest oparta na założeniu, iż ciało ludzkie nieprzerwanie emituje pole fal elektromagnetycznych, które niektórzy ludzie nazywają aurą. To pole elektromagnetyczne otaczające ciało jest światłem jakie emituje nasz organizm - jesteśmy przecież "żywymi fotokomórkami", niezbyt odmiennymi od roślin, a zjawisko fotosyntezy jest bliskie przemianie materii, która zachodzi w naszym organizmie.
Pole elektromagnetyczne otaczające każdą żyjącą istotę zawiera informację charakterystyczną dla każdego indywidualnego organizmu: ten rodzaj informacji, wraz ze stanem fizycznym ciała, jest nazywany bioinformacją. Proces regeneracyjny bazuje na właściwościach roślin, kamieni szlachetnych, metali, minerałów, pierwiastków śladowych, jak również gazów szlachetnych i substancji fermentujących. Po wkomponowaniu w odpowiednie nośniki, mogą one konkretnie wpływać na możliwości samoleczenia Twojego organizmu. Poprzez własne pole elektromagnetyczne, ciało wymienia cykl istotnych bioinformacji.
 
 Uprzejmie informujemy, że żadna terapia uzupełniająca nie powinna być uznawana za alternatywę dla profesjonalnej porady lekarza.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl